opicka

O nás

zebra

Naše mateřské centrum Kulíšek vzniklo jako klub pro maminky s dětmi v roce 2005, kdy skupina maminek na rodičovské dovolené začala využívat zrekonstruované prostory staré školy v Dr. E. Beneše 115.  U samotného vzniku centra stála současná ředitelka sdružení Vanda Pechová, která je v současné době i koordinátorkou centra.  Společně s městem Bystřice se podařilo získat potřebné finance na vybudování dětského hřiště v Líštěnecké ulici. Díky nadšencům, sponzorům ale i MAS Posázaví, jsme zřídili krásnou hernu, učebnu pro výukové a tvořivé kurzy, kuchyňku a tančírnu.

Kulíšek má otevřeno čtyři dny v týdnu. V nabídce centra jsou programy pro společné trávení času rodičů s dětmi, pro školáky, ale i seniory, jako jsou volné herny a výtvarné dílny. Zázemí zde našel i místní ochotnický soubor CHODIDLO. Nechybějí ani kroužky pro děti, ktrých je pěkná řádka, stačí se na ně podívat do seznamu :))). Pořádáme akce pro rodiče s dětmi, jako je Podzimní a jarní veselé putování, Dětský karneval, Halloween po česku, Pohádkový les, turistický pochod Bystřická šlápota aj. Každé prázdniny probíhá i dvoutýdenní příměstský tábor. 

Díky městu, které vždy Kulíšek podporovalo, můžeme vlastně zdarma využívat současné prostory a i několik hodin v týdnu školní tělocvičnu.

Kulíšek bylo a je kulturně- společensky-hravé centrum, kde jsou stále dveře dokořán. Nabízíme zázemí pro všechny věkové skupiny, pro téměř všechny činnosti a vítáme každý nápad nebo nadšence. (ty si obzvláště hýčkáme)

Do podtitulu přibyl název - Centrum zdravého rozumu. To proto, že hlavním kriteriem naší činnosti je radost, zábava, poučení a používání zdravého rozumu. 

Proto buď vítán v Kulíšku každý, kdo s radostí a zdravým rozumem přicházíš ????

< < < Červenec > > >

PoÚtStČtSoNe

< < < 2022 > > >

krokodyl

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS SPONZORUJÍ A PODPORUJÍ! :-)

Naši sponzoři

Loutkový soubor město Bystřice Posázaví Benešovský deník Jiskra Benešov