opicka

O nás

zebra

MC Kulíšek neoficiálně vznikl na podzim 2004. V začátcích zde figurovaly především - Vanda Pechová, Jitka Kropáčková a Dáša Buchalová. Tenkrát prostory bývalé školy vypadaly úplně jinak. Vytrhané záchody, oprýskané zdi a všude spousta špíny. Postupně s finanční pomocí města Bystřice byly vybudovány nové sociálky, kuchyňka, tančírna, tvořírna a nádherná herna.

5.5.2005 jsme slavnostně stříhali s pásku - zakladatelka Vanda Pechová a pan starosta Miroslav Rohel. Plány byly velké a i přes skepsi některých obyvatel si Kulíšek  vysloužil své místo ve městě. Stalo se z něj kulturně-společensko-hravé centrum, které mělo vždy otevřené dveře i náruč pro všechny věkové skupiny i nápady či inspiraci. 

V průběhu let stál Kulíšek u zrodu dnes již tradičních akcí a stal se inspirací pro mnohé dění i v okolních osadách. Některé akce jako Pyžamový candrbál nebo Večery s...bohužel odvál čas. Většina akcí ale žije stále. Každý rok pochodujeme za velikonočním zajícem, vítáme jaro, skotačíme na karnevalu, užíváme si pohádkový pochod i podzimní soutěžení s bramborou. V září k nám přijíždějí turisté i z odlehlých končin, aby mohli s Bystřickou šlápotou poznávat krásu našeho okolí. Čtrnáct dní uprostřed prázdnin patří příměstskému táboru, který je vždy plný zábavy. Již tradičně je velmi oblíbené spaní v Kulíšku, kde nikdy nesmí chybět několik set palačinek k večeři. 

Ani rozsvěcení vánočního stromu se neobejde bez vystoupení malých Kulišáků a našich stánků a občerstvením a drobnými dárky. 

Během školního roku jsou prostory Kulíšku plné dětí,které sem dochází na kroužky. Tančíme, cvičíme, tvoříme, zpíváme i vaříme. I dospěláci využívají Kulíšek nejen na cvičení, ale i pro různé workshopy a besedy.

Za vše, co Kulíšek nabíz,í patří hlavně poděkování vedení města, které nás vždy podporovalo a samozřejmě té dlouhé řadě sponzorů a dobrovolníků. Těch"prvních" 16 let fungoval Kulíšek díky Radce Macháčkové, která otiskla svoji osobitost do všech akcí i dění vůbec. 

V této době (po 16 letech) nemá cetrum stálého zaměstanance. Koordinárotku "na volné noze" zde vykonává zakladatelka a nynější ředitelka Vanda Pechová a samozřejmě několik nadšených maminek, které se starají, aby byl Kulíšek stále živý a hravý.

 

 

 

< < < Červen > > >

PoÚtStČtSoNe

< < < 2023 > > >

krokodyl

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS SPONZORUJÍ A PODPORUJÍ! :-)

Naši sponzoři

město Bystřice

P. Šach – stavební s.r.o.

Elektro – J. Hovorka

Služby Bystřice s.r.o.

Benea

VOSA - MVS - ElmoZ

Pivovar Ferdinand

Potraviny – J. Vosátková

Papírnictví a hračky Bystřice

Děkujeme a moc si vážíme vaší podpory

 

Loutkový soubor město Bystřice Posázaví Benešovský deník Jiskra Benešov